top of page
Search
  • Writer's pictureValentina Kozumplik

Grand Prix Smederevo & Walther Youth Cup 2017, Smederevo

Od 24. do 26. studenog, u Smederevu nastupilo je više od 170 mladih strijelaca iz 7 zemalja. Najprije se održao Grand Prix Smederevo gdje su strijelci nastupali u kategorijama kadeti (do 16 godina), mlađi junori (do 18 godina) te juniori (do 20 godina).

U kategoriji do 16 godina najbolja je bila naša Estera Herceg a rezultatom od 417,1 krug. U istoj kategoriji nastupila je i Ana Adam koja je sa rezultatom od 403,6 krugova zauzela 18. mjesto od ukupno 39 natjecateljica. Najbolji u svojoj kategoriji (U18) bio je i Luka Štrbenac sa 617,7 krugova. Još jednu medalju za naš klub osvojio je i Andrija Mikuljan. Sa 620,1 u kategoriji U20, Mikuljan je zauzeo 2. mjesto.

Kod kadeta naš predstavnik bio je Vito Čutura koji je završio na 15. mjestu sa 594,3 kruga. Tea Halec zračnim pištoljem u kategoriji U20 zauzela je 4. mjesto dok je Ivor Cajko Topić bio 8. zračnim pištoljem kod juniora U16.

U ekipnom dijelu, naš klub osvojio je srebrnu medalju zračnom puškom muški u sastavu Mikuljan, Štrbenac, Čutura.

Zatim su strijelci nastupali u apsolutnoj juniorskoj kategoriji na Walther Youth Cup-u gdje su glavne nagrade puška Walther LG400 te pištolj Walther LP400.

Odličnu pripremljenost ponovno pokazuje Andrija Mikuljan pobjedivši kod juniora zračnom puškom. Nakon kvalifikacijskog rezultata od 620,0 krugova, Andrija nastavlja još bolje gađanje u finalu te na koncu ostavlja drugoplasiranog 3,2 kruga iza sebe i odnosi pobjedu. Luka Štrbenac nije uspio izboriti finale. Sa rezultatom od 611,4 zauzeo je 12. mjesto. Vito Čutura završio je na 27. mjestu od 50 natjecatelja.

Kod juniorki zračnom puškom, u finale se plasirala Estera Herceg sa rezultatom 411,7. Nakon finala, Estera je završila na 8. mjestu. Ana Adam zauzela je 37. mjesto (397,4). Zračnim pištoljem kod juniora nastupili su Božidar Adam (21.mjesto) i Ivor Cajko Topić (11. mjesto). Kod juniorki, Tea Halec završila je na 19. mjestu.

bottom of page