top of page
Search
  • Writer's pictureValentina Kozumplik

ISSF Svjetski kup - Kairo; Borna Petanjek zlatni član ekipe!

Počela je nova sezona svjetskih kupova. Prvi u nizu svjetskih kupova održavao se u Kairu (Egipat). Troje članova našeg kluba nastupalo je za reprezentaciju, a to su Borna Petanjek, Andrija Mikuljan i Estera Herceg.

Iako su naši članovi ostvarili kvalitetne rezultate u pojedinačnim disciplinama i sakupljaju bodove za svjetsku rang listu, valja naglasiti kako je Borna Petanjek bio član muške ekipe koja je u disciplini zračna puška osvojio zlatno odličje. Ekipu zračne puške činili su Miran Maričić, Petar Gorša i Borna Petanjek. Ekipni dio natjecanja sastoji se od dva eliminacijska dijela, a tek onda slijede mečevi za medalju. Nakon prvog eliminacijskog dijela u kojem je bitno plasirati se među prvih osam reprezentacija, naši predstavnici zauzeli su treće mjesto. U drugom eliminacijskom djelu koje odlučuje nakon završenih dvije serije od svakog člana pojedinačno, tko se plasira na prvo i drugo mjesto ide u meč za zlato, a ekipa koja zauzme treće i četvrto mjesto ide u borbu za brončano odličje. Naša ekipa bila je uvjerljivo najbolja u drugom eliminacijskom dijelu i izborila meč za zlatno odličje protiv reprezentacije Italije. Samo finale bilo je izrazito napeto iz razloga što su naši dečki izvrsno počeli te uzeli značajnu bodovnu prednost, da bi ipak i Talijani pokazali da se neće predati bez borbe i pružili su dobar otpor. Ipak na kraju uloga favorita zadržala je pravac do samog kraja i odnijela pobjedu 16:10. Tako se seniorska postava na zračnoj pušci popela na vrh svijeta u ekipnom djelu natjecanja zajedno s našim Bornom Petanjekom. ​8 views0 comments

Comentarios


bottom of page