top of page
Search
  • Writer's pictureValentina Kozumplik

Prvenstvo Hrvatske ISSF program 10m - juniori/juniorke

Prvenstvo Hrvatske ISSF program 10m za juniorske kategorije održano je u Solinu. Pojedinačni naslov prvaka Hrvatske kao i dvije titule viceprvaka pokazatelj su kako naši juniori spadaju u sam vrh streljaštva u Republici Hrvatskoj.

Muška ekipa u disciplini zračni pištolj postali su viceprvaci Hrvatske, a sastav ekipe činili su Gabriel Kužina, Tan Prugovečki i Rino Štaba. U osnovnom kvalifikacijskom meču Rino Štaba ostvario je rezultat od 558 krugova što je bilo i više nego dovoljno za ulazak u finale te isto kao i njegov kolega Gabriel Kužina koji je ostvario rezultat od 553 krugova te ušao u finale s pete pozicije. Nažalost Tan Prugovečki imao je malo slabiji dan te je ostvario rezultat od 526 krugova i osvojio 19. mjesto. Rino i Gabriel vrlo dobro otvorili su finale te se već u prvih pet metaka pozicionirali u prva tri mjesta na tablici. Kako je finale teklo tako su se obojica izmjenjivala na prvom mjestu na tablici da bi ostali do samog kraja. Tako je Gabriel Kužina postao prvak Hrvatske, a njegov klupski kolega Rino Štaba postao viceprvak Hrvatske. Kod juniora na zračnoj pušci jedini predstavnik bio je Martin Ljubanović koji je odradio dobar kvalifikacijski meč s rezultatom od 614.9 krugova te je ušao u finale s šeste pozicije. U finalu Martin je pokazao kako napreduje iz dana u dan i napravio ogroman iskorak, dobrim gađanjem i tek pokojom greškom u finalu Martin je osvojio 5. mjesto. Juniorke u ekipnom djelu osvojile su 6. mjesto, a članice ekipe bile su Marina Kožar, Leticija Šimić i Sara Majer. Naša najmlađa predstavnica Marina Kožar odradila je izvrstan kvalifikacijski meč od 611.3 kruga što je bilo dovoljno za ulazak u finale. Leticija Šimić ostala je na pragu finala svega za 3 kruga te osvojila 14. mjesto s rezultatom od 607.5 krugova, a Sara Majer ostvarila je rezultat od 584.6 krugova i osvojila 53. mjesto. Nastupom u finalu Marina je pokazala kako će za koju godinu imati puno toga za reći na juniorskoj sceni jer još ovog trena ona je kadetkinja! Nije se dala impresionirati iskusnijim natjecateljicama u finalu te se sjajno borila te je osvojila 6. mjesto.