top of page
Search
  • Writer's pictureValentina Kozumplik

Prvenstvo Zagreba ISSF program 10m - juniori/juniorke

Prvenstvo Zagreba za juniorske kategorije održalo se na automatskoj streljani Vrapčanski potok. Slobodno možemo reći da su naši predstavnici ostvarili izvrsne rezultate.

Mladi predstavnik na zračnoj pušci bio je Martin Ljubanović koji je ostvario dobar rezultat od 610.8 krugova te osigurao ulaza u finale s prve pozicije. U samom finalu Martin je pokazao izrazitu kvalitetu te velikom prednošću osvojio prvo mjesto i titulu prvaka Zagreba. Kod juniorki na zračnoj pušci najbolja je bila Marina Kožar koja je ostvarila rezultat od 611.7 krugova te se plasirala u finale s drugog mjesta, Sara Majer ostvarila je rezultat od 597.4 kruga te osvojila 11. mjesto, Leticija Šimić ostvarila je rezultat od 597.0 krugova te osvojila 12. mjesto i Valentina Pantelić ostvarila je rezultat od 586.8 krugova te osvojila 18. mjesto. U finalu Marina je bila izvrsna i nije dozvolila da ju itko ugrozi na prvom mjestu te apsolutno zasluženo osvojila titulu prvakinje Zagreba. Naša jedina predstavnica na zračnom pištolju u kategoriji juniorki bila je Sara Štrkalj te ostvarila rezultat od 489 krugova i osvojila 9. mjesto. Kod juniora na zračnom pištolju nastupali su Tan Prugovečki i Gabriel Kužina. Kvalifikacijski meč oboje su odradili vrlo kvalitetno, Tan je ostvario rezultat od 526 krugova i uspio se plasirati u finale, a Gabriel je bio bolji od svog klupskog kolege s 545 krugova te se kao drugoplasirani kvalificirao u finale. Najbolji u finalu bio je Gabriel koji je pokazao kako ima najviše mirnoće u stresnim situacijama i tako se okitio titulom prvaka Zagreba, a dok je Tan imao manjak sportske sreće i osvojio 4. mjesto, a dok mu je brončana medalja "pobjegla" svega za 0.3 krugova.